Браузерна онлайн гра Кодекс Пірата від Пларіум про піратів Карибського моря

Кодекс Пірата огляд гри і докладний опис

Кодекс Пірата це браузерна військово-економічна стратегія з морськими битвами, де вам потрібно осягнути всі нюанси ремесла розбійника і грози океанів. Тут добре відтворена та історична епоха, де є місце небезпечним пригодам, островам зі скарбами і авантюрам властивим піратам. Це якісна гра, в якій можна відчути себе прославленим Джеком Горобцем і переймуться всім тим унікальним антуражем, створеним завдяки неперевершеному арту і звуковому супроводу. Щоб як то урізноманітнити розбійний спосіб життя і зменшити ймовірність висіти на шибениці в першому ж порту, творці передбачили можливість створення повноцінного міста на острові, над яким буде майоріти чорний прапор.

Напевно на даний момент Кодекс Пірата єдина гра, де картинка, контент і геймплей на висоті, що так і хочеться осідлати хвилю і на всіх вітрилах прагнути настигнути до ворога, щоб рознести його корабель на друзки. Plarium як завжди добре постаралися, і проект користується великою популярністю у всьому світі. Особливо в соціальних мережах вконтакте, однокласники і фейсбук гру можна знайти в топах.

На російську локалізацію провів mail.ru, поширюється по free-to-play і тому можна грати безкоштовно, але існує донат система, що дозволяє значно прискорити прокачування. Щоб почати необхідно пройти просту реєстрацію, яку можна прискорити за допомогою тих же соц. мереж. В цілому це не блокбастер і не розрив шаблонів в жанрі, але коротати вечори протягом декількох тижнів можна.

Таблиця основних характеристик
ТипБраузерна гра
ЖанрСтратегія
РозробникPlarium
ВидавникPlarium, Mail.ru
СтатусЗапущена
Особливість2D, Flash
Дата виходу2012
Тип розповсюдженняfree-to-play (безплатно)
Офіційний сайтplarium.com/ru/igri-strategii/kodeks-pirata

Сюжет

Ви виступаєте в ролі капітана піратського судна, який створює свою імперію на одному з островів Карибського моря, причому міста повноцінні з індустріальними та видобувними будівлями, а також з науковими установами. Події розгортаються за часів так званого золотого століття піратства, припав на 16-17 століття.

Інтерфейс і управління

Щодо інтерфейсу, то тут немає зайвих нагромаджень і ігрова зона вільна для огляду, але хотілося б поменше іконок і менюшок. Все найосновніші вкладки, задіяні в грі, винесені на першу лінію огляду і згруповані в розділи: загальні, розвиток, економіка, військова справа. В цілому заплутатися просто не реально, а ось вікна з івентами і закликами купити кристали буде часом набридати. Відносно управління, то тут, як і у всіх стратегіях, тільки миша, а спілкуватися в чаті ви будете, тільки коли вступите в клан.

Геймплей

Насамперед в Кодексі Пірата, як і в будь-який інший стратегії, ви пройдете навчання, яке допоможе вам з жалюгідного салаги перетвориться на справжнього пірата. Це навчання не надто довгий, і після закінчення якого ви будете знати призначення кожної вкладки і кнопки. Так як це містобудівна стратегія, то головним завданням буде видобуток ресурсів і безперервне зведення будівель в режимі дикої ферми, щоб створити армію для майбутніх битв.

Ресурсів мало, золото, дерево, ром, а всіляких будівель понад 50-ти і ось над ними доведеться неабияк поламати голову, так як всі вони потрібні і важливі. Причому не можна недооцінювати оборонні споруди, адже правильна їх розстановка допоможе компенсувати відсутність відсутніх солдатів при захисті.

Ваші запаси і військова міць може рости не тільки через планомірного містобудування з фермерством, але і завдяки улюбленому піратами справі, а саме грабежами. Ботів і занедбаних містечок досить багато щоб попрактикуватися і наповнити свою скарбницю. Перші рівні витратьте саме на розуміння формування армії, адже на вищих рівнях будуть більш кмітливі гравці. 5 днів у вас захист від нападу, за цей час необхідно здорово прокачатися, а в ідеалі навіть вступити в орден, адже справжня м'ясорубка відбувається, коли б'ються цілі коаліції.

Війська діляться на атакуючих і захищаються, на відміну від будь-якої іншої подібної стратегії, тільки в Кодексі Пірата є ще розподіл на флот і солдатів, яких можна рекрутувати або наймати. Удосконалення армії і технологій цілком і повністю відбувається в обсерваторії, тут же створюються військові винаходи, багаторазово збільшують вашу міць.

За фактом крім нещадного фермерства та постійних побоїщ, ви будете шукати тайники, в яких крім золота будуть рубіни, а також колекціонувати трофеї Немтуна, атлантів і Ацтеків і чим їх більше, тим ви крутіше. Більш докладно про пригоди і битвах піратів читайте далі в огляді.

Кодекс Пірата системні вимоги та характеристики

Мінімальні
OCWindows XP, 7, 8.1
Процесор800 MHz
Оперативна пам'ять128 Mb
Місце на диску100 Mb
Відеокарта64 Mb
АудіокартаDirectX 9.0c
Швидкість Інтернету256 Кбіт/с
Рекомендуємі
OCWindows 10
Процесор1.2 GHz
Оперативна пам'ять1 GB
Місце на диску150 Mb
Відеокарта128 Mb і більше
АудіокартаDirectX 9.0c і вище
Швидкість Інтернету1 Мбіт/с
Більш докладно про ігровий світ

Ресурси та види будівель

Видами ресурсів гра не багата і в ній всього три, дерево і властиві піратам золото з ромом, а також четверта універсальна, а також заміна всі попередні це кристали. Але, вони доступні за Донат, хоча можна виконуючи квести отримати певну кількість безкоштовно. Ресурсів вам знадобиться на перших порах безліч, поки не зможете поповнювати свою скарбницю лише грабежами, будуйте на островах в надлишку лісопилки, шахти і фабрики. Додатковий приплив забезпечить також виконання квестових завдань, від яких ніяк не втекти, хоча на сюжет і розвиток це не впливає.

Щодо будівель, то тут їх чотири типи, що виглядають і називаються властиво піратському антуражу. Їх можна апгрейдити і в залежності від призначення для вас будуть відкриватися додаткові можливості, зможете тренувати більше крутих піратів, добувати більше ресурсів. Якщо нормально організувати роботу свого поселення, то, чого-небудь ви не будете відчувати, і бадьоро будете розвиватися. На перших рівнях будівництво проходить дуже швидко, а далі буде займати дні і навіть тижні.

  • Ресурсні - назва говорить сама за себе, що тут видобувають і зав'язані на цьому напрямку і зберіганні, а саме: лісопилка, лісоповал, золота копальня, шахта, млин, ломбард і склади;
  • Бойові - тут створюється, забезпечується і управляється армія, а саме: таверна, збройова, комендатура, верф, гарматний двір і кладовище;
  • Командні - тут знаходяться будівлі, без яких не можлива торгівля і спілкування з іншими гравцями і це найбільша група будівель, а саме: берегове братство, гільдія купців, торгова компанія, чорний ринок, лавка вуду, обсерваторія, маяк, будинок капітана , і скарбниця;
  • Захисні - своє лігво необхідно обороняти від зазіхань інших поганих хлопців, у вашому розпорядженні: стіни, башти, ворота, гармати, гарпуни, пункти спостереження.

Види піратських військ

В загальному, в грі Кодекс Пірата більше 40 юнітів, вони діляться на атакуючих і оборонних, на піратів і на кораблі. Головне це рівень прокачування, кількість теж грає роль, але якщо це відбитою і добре озброєні головорізи. Крім рекрутів є потужні найманці, які теж діляться на захист і атаку, а саме: бомбардири, морпіхи, кірасири, гренадери вимагають постійної оплати. Незалежно від типу, кожна бойова одиниця володіє такими базовими характеристиками:

  • Сила атаки;
  • Вартість утримання;
  • Швидкість переміщення;
  • Захист від піратів;
  • Захист від ескадри;
  • Захист від найманців;
  • Можливість грабежу.

Пірати

  • Атакуючі - мародер, піратський барон, примарний корсар, флібустьєр.
  • Оборонні - головоріз, шибайголова, джонка, дика кішка, бестія.

Флотилія

  • Атакуюча - фрегат, мановар, бригантин.
  • Захисна - бастіон, галеон, шлюпка.

Битви PvP і PvE

Битви в Кодексі Пірата автоматичні і не візуалізовані, причому дуже прості, вам необхідно сформувати армію, і позначити мета. Далі війська висуватимуться, і після битви ви отримаєте звіт з результатами в таблиці з подробицями втрат з обох сторін. Результат по більшою мірою залежить від підібраних юнітів і рівня їх прокачування.

Головне заняття будь-якого пірата це грабежі, але можна і розвиватися як торговець. Залежно від вашого уподобання необхідно вибрати гілку розвитку, яка допоможе вам посилитися в тому чи іншому напрямку, а саме: торгово-економічне, оборонне чи експансійної. Якщо ви справжній корсар, то виберете останнє, але зауважте, це просто спростить вам життя, а не дасть суттєву перевагу над іншими гравцями, що віддають перевагу іншому шляху розвитку.

Найпростіше з чого починають все це PvE, перші завдання ви отримаєте в процесі навчання, а наступні в необмеженій кількості будуть доступні в маяку. Вони примітивні і такого плану як: захоплення, захист і затоплення цілей. А PvP полягає в банальній атаці на чужі острова або флотилії. Але є і масові івенти, де на PvP зарубуються між собою відразу кілька гравців. І називаються ці локації затонулі скарби, переможцю дістаються скрині, в нутрії яких часто можна знайти преміум валюту (рубіни). Є стимул перемагати, якщо немає бажання донатити.

Є кланові війни, іменовані битвами за колонії, якщо відштовхуватися від MMORPG, то це замки. Вони розташовані випадковим чином, і можуть бути як під контролем гравців, так і під контролем ботів, в ролі яких виступають іспанці. Захопити буде мало, необхідно ще утримати, постійно відбиваючи атаки ворога і при цьому займатися планомірним розвитком на рівні основних володінь на островах.

Переваги та недоліки гри
Плюси
Безліч юнітів
Різноманітні споруди
Самостійний вибір шляху розвитку
Мінуси
Мало анімації
Пропозиції задонатити часом набридають

Підбиття підсумків

Якщо вас приваблює романтика семи морів і карибських головорізів зокрема, ви обожнюєте стратегії, можете місяцями будувати своє містечко, добувати на фермах ресурси і уявляєте себе містобудівником, то обійти стороною Кодекс Пірата не зможете. Все ж дерев'яні кораблики, скриня мерця і пляшка рому на любителя, і весь ігровий процес ми бачили вже багато раз в інших проектах, тут просто інший сеттинг. Але все ж красива картинка вирішує і Plarium нісенітниці не робить. C подібної ігрової механікою, а також якісної графікою від цього розробника ще є: про середньовіччя, про античну Грецію і футуристичні війни. Так, ми рекомендуємо, але не зводимо її в ранг культових.

Радимо ознайомитись з іншими цікавими онлайн іграми