Онлайн гра Раздор в стилі старої школи з орками, ельфами, гномами і людьми

Раздор огляд і опис рольової гри в режимі реального часу

Раздор це браузерна mmorpg в жанрі темного фентезі з графікою початку 2000-х років, яка схожа на Діабло і тому подібні ігри, де в одному котлі вариться класична четвірка представників властивих жанру рас. Проект представляє різнопланове прокачування для персонажа і величезний світ для пригод, який скрасить вечора сірих буднів, більш потужним нуарним антуражем. Як то кажуть, клин клином вибивають, гра чисто на любителя, не для широких мас і вона навіть більш ніж лампова.

Характерно те, що Раздор не місце, де зійшлося в нестримній сутичці зло і добро, тут просто люди з гномами дуже знахабніли, що кровні вороги ельфи і орки об'єдналися разом, щоб вижити, а це як ніяк, але все ж розрив шаблонів . Камера розташована і не зверху і не збоку, представляючи собою якусь подобу 2,5D, яка не відлякує, хоча ера подібних ігор і пройшла приблизно вже як 10 років тому.

Нічого нового або особливого для розвитку персонажа в грі не існує, тобто все те, що люблять геймери і те, що перевірено вже роками, просто проект виконаний в оболонці старої школи з відповідним антуражем, що задає особливу атмосферу. Ви напевно здивуєтеся, але крім браузерної версії, можна скачати клієнт гри, різниця лише в тому, що ви не будете витрачати кожен раз трафік на завантаження текстур і іншого контенту. Дана фішка зустрічається вкрай рідко, і її наявність для багатьох буде плюсом.

Щоб почати грати необхідно зареєструватися, версія тільки російська, а на серверах ви зустрінете геймерів тільки з СНД. Хоча гравців не багато, але спільноти в соціальних мережах вконтакте і однокласники активно розвиваються, а на форумі офіційного сайту не затихають обговорення. Розповсюджується безкоштовно по free-to-pay без добровільно-примусового доната на пізніх рівнях, як часто можна зустріти в більшості сучасних mmorpg. Без вкладень реала можна тягнути і успішно грати.

Таблиця основних характеристик
ТипБраузерна гра
ЖанрФентезі, MMORPG, Екшен
РозробникRazdor Team
Видавник-
СтатусЗапущена
Особливість2D, 3D, Flash
Дата виходу2010
Тип розповсюдженняfree-to-play (безплатно)
Офіційний сайтrazdor.ru

Сюжет

Раздор це так би мовити "WoW" в мініатюрі для браузера з епічним розмахом, що не поступається культової всесвіту. Ну що сказати пафосно, масштабно, великі раси почали між собою ворожнечу, яку пізніше назвали велике розорення. Чотири фракції стали по різні боки барикад, люди об'єдналися з гномами і використовували хитрі тактики і міць технологій, і саме раптове кровні вороги ельфи і орки об'єдналися разом проти цих жалюгідних людців і нахабних коротишок, використовуючи в боротьбі грубу силу і магію. Ви тільки уявіть, що натворили люди, адже орки і ельфи об'єдналися і пішли на них війною.

Інтерфейс і управління

О, цей інтерфейс, просто шедевр вітчизняного ігробудування, він як би і стандартний, але в той же час це рольова гра, де глобальна карта виглядає як стратегія. Але варто вступити в битву, як стає зрозумілим, розробники були натхненні фентезійних іграшка початку 90-их, де багато були схожі на Діабло. Контенту багато і в ньому відразу через заплутаність меню не розібратися, щоб відчувати себе як риба у воді потрібно витратити приблизно день. Хоча олдскульний дух передається повністю, але незручно, ми не вражені, можна було б краще зробити. Гра має дві версії браузерную і клієнтську, різниці в управлінні немає, за допомогою мишки пересуваєтеся і атакуєте, а на клавіатурі заюзуєте скіли.

Геймплей

Сама назва гри Раздор, має на увазі, що все будується на конфлікті і бійках, але поки дійдете до PvP, в процесі розвитку персонажа познайомитеся з всесвіту і світом, що складається з чотирьох великих континентів. Хоча і проект виглядає, немов олов'яних солдатиків дістали з коробки і розставили їх на столі, в ньому є безліч переваг, і цікава ігрова механіка. Зокрема є в наявності всі ті плюшки, за які люблять mmorpg. Коли пройдетеся по всіх сюжетним квестам, то зрозумієте через що сталася межі не типова ситуація в жанрі, а саме об'єднання ельфів і орків.

Багато геймери звикли бачити круту графіку і динамічні поєдинки з іскрометною анімацією, можуть задати питання, що це за раритет-артефакт, як таке дійшло до нашого часу, так як в таке грають взагалі? Відповідь проста, Раздор створився під конкретну цільову аудиторію, щоб догодити її потребам. Часом навіть хочеться з запиленій полиці взяти альбом і погортати, поглядаючи фото і ностальгуючи про минуле. Дана гра може дати як мінімум це, так що не варто рвати жовчю і фиркати з піною у рота.

Ваша пригода з цієї епічної всесвіту, віють старовиною почнеться зі створення персонажа, хоча трохи, але все ж надати унікальності персонажу можна. Перші кроки будуть зроблені з ментором NPC на полях навчальних квестів, а коли окріпнете, то будете рубатися, немов в м'ясорубці проти реальних гравців на PvP за цінні очки героїзму. Конфлікт і інтерес до гри завжди підтримується щоденними битвами між фракціями навколо гарнізонів за їх контроль. За виконання особливих квестів і за досягнення покладаються нагороди апчівки, які також будуть показувати всім іншим наскільки ти крутий.

Якщо набридне битися або поточний комплект обладунків не влаштовуватиме, то можна зайнятися крафтом або освоїти відповідну професію для видобутку необхідних ресурсів, здатних посилити персонажа. Вам може допомагати навіть в бою справжній тигр, а переміщатися галопом вірна конячка, тут знайдуться для кожного їздові і бойові вихованці. Тобто весь стандартний набір класичної фентезійної mmorpg присутній. Хоча і битви за замки виглядають як бутафорські, але в них може брати участь пару сотень гравців одночасно. Більш детально даний шедевр вітчизняного ігробудування, ми розглянемо далі в огляді, читайте нижче продовження.

Раздор системні вимоги та характеристики

Мінімальні
OCWindows XP, 7, 8.1
Процесор800 MHz
Оперативна пам'ять128 Mb
Місце на диску100 Mb
Відеокарта64 Mb
АудіокартаDirectX 9.0c
Швидкість Інтернету256 Кбіт/с
Рекомендуємі
OCWindows 10
Процесор1.2 GHz
Оперативна пам'ять1 GB
Місце на диску150 Mb
Відеокарта128 Mb і більше
АудіокартаDirectX 9.0c і вище
Швидкість Інтернету1 Мбіт/с
Більш докладно про ігровий світ

Раси в грі Раздор

Представлені раси це класична четвірка для будь-якої фентезійної гри, від вашого вибору багато чого залежить. Наприклад, локація і місто, вона для кожної раси різна, також стартові квести зовсім інші, і є свій набір граються класів, які не доступні інших рас.

  • Люди - вони як би нейтральні і універсальні на стороні добра за все світле і гарне. Але і одночасно є паразитами, які доводять ельфів до нервового зриву. Вони своєю життєдіяльністю неабияк псують життя інших рас, є природженими торговцями, вони швидко розмножуються і розійдуться по землі, немов пошесть, але при цьому вони допитливі і завжди жадають пригод. Для них є три класи, таких як воїни, маги і жерці.
  • Гноми - низькорослі і кремезні, живуть в горах, печери їх житло, майстерні ремісники, вони всі потрібні ресурси видобувають самостійно з надр землі. Відрізняються довголіттям, двохсотрічні у них вважаються ще молодими і повними сил, так би мовити в самому соку. Їх броня і зброя славиться в усьому світі, а гуркіт їх гармат дізнається кожен. Всі персонажі цієї раси тільки чоловічої статі, а єдиний доступний клас це берсеркер з сокирами, також в його арсеналі безліч різних підсилюють зілля.
  • Орки - це степові мешканці, ведуть спосіб життя кочівника, дуже сильні, в класичному каноні фентезі це породження зла, а тут це люті діти природи. Через суворих умов життя, брак ресурсів і тривалого поганого ставлення до них інших рас вони стали розлюченими і суворими які не знають жалості і добра. Вони дуже агресивні і ведуть войовничий спосіб життя, ніхто не знає, що спонукало їх до союзу з ельфами. Можуть бути як жіночого, так і чоловічої статі, на ваш вибір три класи, таких як воїн, мисливець, шаман.
  • Ельфи - діти природи, обитель яких руйнували і шматували сокирами люди з гномами, їх шлях був складним, вони завжди бігли від зла і намагалися бути в гармонії з іншими, природжені містики, майстерно керують стихіями природи. Їх місце існування непрохідні, густі ліси, де вони можуть сховатися від усіх поганих тварин. Але об'єдналися найнесподіванішим чином з орками, щоб боротися з самим неочевидним ворогом. Є один клас містик, на вибір може бути як чоловік, так і жінка.

Класи персонажів

Класи персонажів закріплені за расами, причому є можливість для унікалізації, кожен клас дійсно унікальний, має своє особливе древо навичок і можливості для крафта речей. У всіх і по параметрах і візуально різниться шмаття і озброєння, мають своїм стилем ведення бою і двома гілками скілів для атаки і захисту. На момент написання огляду всього представлено було сім класів, які збалансовані і однакові по бойової потужності. Що найцікавіше це важливість кожного з них, так як на групових і кланових PvP можна у всій красі побачити їх взаємодія.

  • Воїн - це класичний танк, шлях якого за великим рахунком зводиться до того, щоб стати броньованим солдатом з великим запасом здоров'я. Озброєний одноручним зброєю і щитом, на поле бою його завдання приймати весь шкоди і відволікати супротивника на себе. Але можна піти по шляху дамагера з меншою бронею і дворучним мечем, крім мечів в вашому арсеналі будуть ще три види доступного зброї.
  • Берсеркер - цей клас заточений по максимуму на нанесення шкоди, одягнений в середню броню, дуже рухливий. Озброєний, як правило, дворучними сокирами. Має в арсеналі безліч скілів, що підсилюють атаки, та так немов ви стаєте одним суцільним ураганним ударом.
  • Маг - всі прийоми засновані на силах природи, у вас є два шляхи розвитку, заточиться на повну на атаку або на силові захисні бар'єри. Тим самим допомагаючи команді вириватися вперед, так само ви можете їх повісити на себе. Бажана стихія вогонь. Так як одягнений в тканинну мантію, є потужний захист на основі створення великої кількості ілюзій.
  • Жрець - це призиватель, якому приходять на допомогу всілякі тварі, найчастіше зловісні. Саме вони і атакують противника, а він знаходиться в стороні. Може за допомогою тотема зцілювати і воскрешати своїх союзників в радіусі його дії. При цьому він дуже близький до темних сил і магії. Його особисті атаки це прокляття, якщо так висловитися з натяжкою то, він є темним магом.
  • Мисливець - це майстер далекого бою, що досконало володіє луком і він уміло використовує всілякі пастки і капкани з такими діями як уповільнення, оглушення, стан. А також він здатний поодинці стримувати на короткому проміжку часу натиск ворогів. У нього два шляхи розвитку атакьора і сапорта.
  • Шаман - схожий на жерця, але з тією різницею, що вдається тільки до сил природи, в його арсеналі безліч тотемів і зцілюючих союзників умінь. Це командний гравець, який може на всю команду навішати велика кількість бафів. Також може атакувати ворогів по засобу їх виснаження, поглинаючи життєві сили.
  • Містик - це маг віддає перевагу магію холоду, води і льоду, особливістю є можливість стати невидимим, пішовши в інвізі. Два шляхи розвитку один це нанесення шкоди, а другий заковування ворогів в лід, тим самим обмежуючи їх переміщення без можливості атакувати союзників, тобто бути сапорти.

Створення персонажа

Хоча і Раздор з візуальної сторони і по частині ігрової механіки з натяжкою можна назвати відсталою грою. Все ж є приємна можливість створити персонажа, який буде візуально відрізнятися від інших, хоча б трохи. Якщо ви любитель всіляких браузерних mmorpg, то помітили що більшість проектів, немов інтерактивний мультфільм. А тут все інакше, олскульна суворість з не малою кількістю контенту. Відносно кастомінізаціі, у вас буде можливість вибрати обличчя і зачіску, набити татуювання на руки, груди, ноги, корпус, а також вибрати колір волосся, тіла і татуювань. Хоч і мало, але все ж приємно.

Бойова система

Щодо боїв, то вони виглядають в Роздорі вельми гідно, якщо брати до уваги сеттінг і спрямованість на певну цільову аудиторію, люблячу rpg старої школи. Якщо ви грали в першу частину діабло, то вона виглядає майже ідентично з тим же видом зверху, типу як в 2,5D. На що відразу будь зверне увагу, так це на швидкість переміщення, вона немов слоумо якесь. Радує, що битви проходять в режимі реально часу, без модного автопілота, використовуваного в наш час більшістю розробників фентезійних mmorpg.

І що дивовижне, бойовий рейтинг відсутній. Не обов'язково мати високий рівень, щоб перемогти противника, можна здобути перемогу за рахунок свого скіла. Щоб почати битися необхідно ініціювати сутичку або увійти на спеціальну локацію, яка поділена на квадратики, хоча немає і натяку на пошаговість. Ви можете вільно бігати, завдавати шкоди противнику, активувати скіли, вішати бафи на союзників і робити інші речі, але все відбувається досить повільно без екшену. А після бою ви отримаєте детальну статистику зі всіма відбуваються деталями.

Професії

Хоча наявність спеціалізацій не пов'язаних з битвами в Раздорі не велике і вони не сильно впливають на ігрову механіку, але все ж вносять значну різноманітність в ігровий процес. При цьому вони добре опрацьовані і пов'язані один з одним. Обхідними шляхами піти не можна і доведеться вивчати настирливо обрану вами професію, виконуючи пов'язані з нею квести. Всі вони діляться на три типи і з кожного, ви можете вивчити тільки одну:

  • Обробні, такі як тесля, кравець, шкіряник, коваль, зломщик;
  • Видобувні, такі як лісоруб, рибалка;
  • Загальні, такі як кулінар і варщик зілля.

PvP і PvE режими

Переміщення по локаціях Раздора відбувається в покроковому режимі, на подобі стратегій таких як "Герої" і тому подібних. Вся карта розбита рівномірно на дрібні локації, де вам потрібно вибрати точку призначення, після чого ваш персонаж почне рух по прокладеному маршруту. Ви можете переміщатися як пішки, так і на маунті або на іншому транспорті, в тому числі на повітряному або водному. На карті можна побачити всілякі споруди, ліси, степи, гори, річки, озера, а також лігва монстрів.

З рівнем вам будуть відкриватися локації з більш потужними монстрами, з яких випадає цінніший лут. PvE нічим не примітне, просто воюєте з мобами на різнопланових локаціях, якісь особливі режими не передбачені. PvP режим, де можна змолоти реальних гравців ділиться на арени з особливими режимами і на глобальну сутичку, де б'ються між собою дві протиборчі фракції.

Війна фракцій

Це особливий режим глобального протистояння фракцій в Раздорі, таких як орки з ельфами проти людей з гномами. Суть полягає в наборі однієї з фракцій необхідної кількості вбивств в певному проміжку часу для запуску першої фази. У ній також можна битися один проти одного за фракційним ознакою, а також ви отримуєте більше очок героїзму за вбивства. Випадковим чином один з гравців виб'є особливий предмет, який активує другу фазу. Вона називається штурм гарнізонів, він являє собою подобу облог замків, але з малою кількістю учасників.

Бої проходять між групами 5 на 5, при цьому з кожної зі сторін може бути зареєстрована велика кількість гравців. Дійство відбувається в такий спосіб, коли персонаж однієї зі сторін гине, відбувається заміна і тоді його місце займає той, хто знаходиться наступним у списку реєстрації. Стороні захисту допомагають монстри, що виходять з бараків, також на території гарнізону розміщуються вежі зі стрілками. Мета зруйнувати бараки, вежі, і врешті-решт сам гарнізон. Перемогла сторона отримує в своє розпорядження локацію на певний час, що дає істотні бонуси.

Особливі режими протистоянь

Крім рядових битв на PvP, є особливі поля битв для отримання очок героїзму. Вони необхідні для особливої екіпіровки і для всіляких корисних апчівок. Також ви станете завсідником, коли докачаєте до останнього рівня. Далі вам залишиться лише тільки одне, а саме доведення на спеціальних аренах, що ви кращий з кращих, як 1 на 1, так і беручи участь у великих замісах. На момент написання огляду в Роздорі було чотири різнопланових режиму:

  • Арена Таріса - це немов Колізей, де б'ються дві команди, вони діляться на дивізіони за рівнями.
  • Знищення реліквій - на поле бою перебуває дві команди, у кожній з яких по одній реліквії, вашою метою є знищення ворожої реліквії і захист своєї.
  • Останній герой - вам належить залишитися єдиним живим гравцем на полі брані щоб перемогти. Сенс як у фільмах "Голодні Ігри" "Королівська Битва".
  • Зіткнення сторін - гравці діляться на дві команди, де головна мета повністю знищити ворожу команду.

Графіка і звук

Раздор буде, немов земля обітована для тих, хто любить тільки класику mmorpg, схожу на що-небудь в стилі Діабло з кінця 90-их і початку 2000-х. Графіка не піксельна, добре промальована, а головне зовсім не вимоглива до комп'ютера. На ігровій карті чітко видно текстуру будь-якого персонажа, це ми пишемо для того щоб ви не лякалися олскульного стилю двадцяти річної давності, так як все навіть більш ніж іграбельна і виглядає кумедно, немов граєш на 16-ти бітної консолі. До графіку причепитися складно, а ось звуковий супровід ніяке, музика практично відсутня, але звуки в бою хоч якось згладжують ситуацію, але після десятка битв, вони набридають. Часом, здається, що краще б була тиша.

Переваги та недоліки гри
Плюси
Розвинена система крафта
Битви фракцій
Наявність професій
Велика наявність контенту
Неповторний дух RPG початку 90-их
Мінуси
Занадто прості битви
В PvE мало режимів

Підбиття підсумків

Раздор це захоплююча рольова гра, яка сподобається як мінімум старперам ні в яку не беруть нові тенденції в mmo. Причому навіть можна знайти на сервері чимало школярів, яких приваблює нуарне фентезі. Що не говори, але атмосферу розробники створили знатну, немов перенісши геймерів в ту епоху, коли зароджувався жанр і з'являлися перші легенди, що закладають розвиток в цій індустрії. Це відмінна вбивалка часу, де розробники не робили великого акценту на донат, можна самостійно без титанічних зусиль викачати персонажа і одягнути як треба.

Єдине що не подобається, як ми казали вище в огляді, це немов розробники навмисне зробили слоумо в грі, все відбувається аж надто повільно, через що втрачається весь екшен. Це дуже помітно в битвах, де персонажі ліниво один одного б'ють. Контенту досить багато, щоб захопити шанувальників такого сеттінга, як мінімум на пару місяців. Персонажа можна різнопланово розвивати, займатися крафтом і освоїти одну з професій для його спрощення. Відносно битв, то на PvE нудно, а ось на PvP зі своєю кількістю різнопланових режимів Раздора постає у всій своїй красі.

А ось, що відлякає досвідченого сучасного геймера, так це графіка. А що є життєвим і вагомою перевагою, так це низькі вимоги до параметрів вашого заліза, а це значить, що гра ідеально підходить для слабких комп'ютерів, яких у 70-ти% геймерів в СНД.

Радимо ознайомитись з іншими цікавими онлайн іграми